تبلیغات
سلام66(فرشتو) - بی اخلاقی تاکجا...!؟

سلام قولا من رب رحیم - خوش آمدید

بی اخلاقی تاکجا...!؟

نویسنده :سید
تاریخ:شنبه 9 مهر 1390-03:05 ب.ظ

چندی پیش نوشتم که: به كسی گفتند:چرانمازنمی خوانی!؟ گفت: درقرآن آمده:لاتقربوا الصلاه1 (نزدیك نمازنشوید). گفتند:خب بقیه آیه راهم بخوان...گفت: تاهمین جایش ماراكافی ست.ا

به دیگری گفتند:چراهرچه دلت خواست میكنی !؟گفت:قرآن گفته :افعلوا ما شئتم. (هركاری دلتان خواست بكنید)گفتند:پس چراآیه راازاولش نمی خوانی!؟.گفت:مارابه قبل ازآن كاری نیست،همین مارابه كام دل می رساند...

آنموقع درمورد«خاتون »بود.

ولی گویا این نصفه ونیمه گرفتنها داردبه یک فرهنگ واخلاق درجامعه تبدیل می شود.

وامروزهم برای چندمین بارشاهدیم که مثلا سایت معلوم الحالی(ا.خ)ازسایت دیگری (ر.نیوز) مطلبی گرفته واولش راسانسورکرده ودرسایت خودقرارداده تا بکام دل برسد،زیراسایت مذکورسخنان آقایی راسانسورگونه می گذاردکه مشرب فکری مناسبی بادست اندرکاران سایت ندارد،لذا آن قسمت رابرگزیده که بتواندروی آن مانورتبلیغاتی خودرابدهدتا افکاری را...(1)

حالاشما ببینیدباوجودامثال این سایتها ی فرهنگی واقتصادی واجتماعی (!)،چه خدماتی به اخلاق ودین وایمان واطلاعات مردم می شود(!)،جالب ست که صاحبان این سایتها خودشان راسینه چاک مردم معرفی کرده ومی کنند.وجالبتراینکه بعضا درراس مجلس ومحفلند.

خداآخروعاقبت مارابااین همه صداقت وپاکی آقایان ختم بخیرکند،وعجبا سیاست وشهرت وقدرت وثروت چه ها که نمی کند.،وبرای نشاندن بعضیها برکرسی ریاست چه حقها راکه ضایع نمی کندوچه بازی ها که سردیگران درنمی آورد.

البته دنیا دنیای مجازی ست،وگویا حق وعدل وانصاف وصداقت هم بایدمجازیش به مردم رسانده شود.وحالامن وتوبگردیم دنبال حقیقت درجایی که مجازیش مد شده...

1-درادامه مطلب بخوانید...

رجانیوزنوشت:
در همایش جبهه پایداری استان فارس مطرح شد؛
ناگفته‌هایی از نامه آیت‌الله بهجت به آقاتهرانی و دیدار اعضای فراكسیون انقلاب مجلس با مقام معظم رهبری

گروه استان‌ها- فارس: همایش‌های استانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی كه هفته گذشته با گردهمایی در مشهد مقدس آغاز شده بود، در دومین ایستگاه به استان فارس رسید و در حالی كه در همایش مشهد، حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان سخنران اصلی بود، در شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین آقاتهرانی به‌عنوان سخنران اصلی ناگفته‌هایی از نامه آیت‌الله بهجت درباره نمایندگی مجلس و دیدار اعضای فراكسیون انقلاب اسلامی با مقام معظم رهبری بیان كرد.

در ادامه این همایش نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضور حجت‌الاسلام آقاتهرانی، دكتر لنكرانی و دكتر زارعی برگزار شد. همچنین لنكرانی به‌عنوان دبیر جبهه پایداری استان فارس معرفی شد.

به گزارش رجانیوز، آقاتهرانی در بخش اول سخنان خود به توحید و مراتب آن پرداخت و این موضوع  را یکی از ضروری‌ترین مباحثی که باید مورد توجه قرار بگیرد، عنوان کرد.

وی در این بخش توحید در ربوبیت را یکی از مراتب توحید و ولایت را یکی از زیرمجموعه های توحید در ربوبیت دانست و در تعریف ولایت گفت: ولایت یعنی اینکه تدبیر موجود ذی شعور با خداست.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ادامه به روایت امام صادق(ع) در تبیین مسئله ولایت اشاره کرد و گفت:  یكی از اصحاب امام صادق علیه‏السلام به نام عمربن حنظله مى‏گوید درباره دو نفر از شیعیان كه میان آنان در مورد وام یا میراث نزاع درگرفته بود و قضاوت را نزد حاكم ستمگر برده و از داوران وى درخواست حكم كرده بودند، سؤال‏كردم كه آیا چنین كارى رواست. حضرت فرمودند: «من تحاكم الیهم فى حق أو باطلق فانّما تحاكم الى الطاغوت و ما یحكم له فانّما یأخذ سحتا و ان كان حقا ثابتا له لأنّه اخذه بحكم الطّاغوت و ما امروالله ان یكفر به قال‏الله تعالى "یریدون ان یتحاكم الى الطّاغوت و قد أمروا ان یكفروا به" قلت فكیف یصنعان؟، قال: ینظران من كان منكم قد روى حدیثنا و نظر فى حلالنا و حرامنا و عرف احكامنا فلیرضو به حكما فانّى قد جعلته علیكم حاكما، فاذا حكم بحكمنا فلم یقبل منه فانّما استخفّ بحكم اللّه و علینا ردّ و الرّادّ علینا الراد على اللّه فهو بحد الشّرك باللّه».

هركس در مورد حق یا باطلى قضاوت را نزد آنان (حاكم ستمگر) ببرد، یقینا داورى را نزد طاغوت برده است و چیزى را كه حاكم به نفع وى داورى مى‏كند، هر چند حق مسلّم او باشد، اگر بگیرد حرام است زیرا آن را به حكم طاغوت گرفته و خدا فرمان داده است كه مردم به طاغوت كفر ورزند، سؤال كردم پس چه كنند؟ حضرت فرمود: ببینند از میان شما هر كس حدیث ما را روایت كرده و در حلال و حرام ما نظر كرده و احكام ما را شناخته است، باید به داورى او راضى شوند، زیرا من او را حاكم شما قرارداده‏ام، پس اگر او با استناد به احكام ما حكم كند و از او پذیرفته نشود، همانا حكم خداى متعال نادیده گرفته شده و ما را رد كند خدا را رد كرده است و كسى كه حكم ما را رد كرده و [گناه این عمل] در حد شرك به خداى متعال است.

رییس مجمع نمایندگان تهران در مجلس در ادامه با یادآوری سخنانی از امام(ره) به تببین جایگاه ولایت فقیه پرداخت.

بخش دوم سخنان عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی به چرایی و فرایند تشکیل این جبهه اختصاص داشت كه متن کامل این بخش از سخنان حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی در ادامه آمده است:

رفتار برخی از اصولگرایان طوری است که مشارکتی‌ها هم به  آنها رأی می‌دهند

در زمان فتنه در مجلس از یک موضوع بسیار رنج می‌بردیم، برخی دوستانی که مدعی اصولگرایی هستند، در اوج فتنه‌گری فتنه‌گران با مواضع خود گاهی به نعل می زدند، گاهی به میخ؛ خودشان هم البته در مصاحبه‌هایشان تایید می‌کنند و می گویند اگر ما نبودیم، مجلس دو دسته و اوضاع خراب می شد، ما بودیم که مجلس را نگه داشتیم. اتفاقا راست هم می گویند چون رفتارشان طوری بود که مشارکتی ها هم به آنها رأی می‌دهند!

این دو دوزه بازی کردن ها در حالی بود که آقا مداوم بر شفاف سخن گفتن تاکید می کردند. طبیعی است وقتی شفاف سخن بگوییم عده ای ما را طرد کرده و کنار می‌گذارند.

آرام آرام یک جلساتی در مجلس گذاشتیم و در نهایت دوستان فراکسیون انقلاب اسلامی راه‌اندازی و نوشته ای جهت کسب تکلیف تقدیم رهبر معظم انقلاب شد. تلاش هم بر این بود که این نوشته حتما به دست مبارک ایشان برسد تا هرچه نظر مبارک معظم له است، به آن عمل شود.

آقا پیام دادند که این نوشته مبهم است و امر به توضیح بیشتر کردند دوستان چند پاراگراف اضافه و ارسال کردند دوباره پیام رسید که این متن نیز گویا نیست و بعد آقا فرمودند که برای ارائه توضیح بیشتر به محضرشان شرف‌یاب شویم.

زمان دیدار روز دوشنبه ساعت 10 صبح  تعیین شد که ایام شهادت امام سجاد(ع) هم بود. همراه با حدود 20 تا 30 نفر از نمایندگان به خدمت ایشان رسیدیم. پیش از این دیدار بنا بر این شد تا هرکدام از دوستان نکات مورد نظر خود را یادداشت کنند و شب قبل از این دیدار این نکات در قالب یک متن 12 صفحه ای جمع‌بندی شد تا در دیدار با آقا قرائت شود.

برنامه ریزی دوستان بر این منوال بود که بنده در ابتدا چند دقیقه ای در خصوص امام سجاد(ع) سخن بگویم و بعد توضیح مختصری از خواسته جمعی دوستان ارائه شود تا فضا برای قرائت آن متن آماده شود.

تعریف از خود کردن کار خوبی نیست اما در محضر آقا صحبت خیلی خوبی در خصوص امام سجاد(ع) مطرح کردم؛ بحثی کردم که خودم بلد نبودم! موضوع  این بحث حدود شش، هفت دقیقه ای نقش امام سجاد(ع) در بین اهل بیت(ع) بود و اینکه امام سجاد(ع) در زمان خود خیلی نرم افزاری عمل کرده و برنامه ایشان برای امروز ما برنامه بسیار مناسبی است که حضرت آقا نیز مورد لطف قرار دادند و بیان کردند که درباره امام سجاد(ع) اینگونه تا به‌حال نشنیده بودند.

بعد هم توضیح دادم که دوستان حاضر درجلسه برای این آمده اند که فقط این نکته را بگویند که "آقا ما هستیم. شما اگر صلاح می دانید روی ما حساب کنید"، در ادامه هم نوشته آیت الله بهجت را توضیح دادم. ماجرای نوشته آیت الله بهجت هم از این قرار است که بنده واقعا علاقه ای به شرکت در انتخابات مجلس نداشتم با اساتید محترم مشورت زیادی کردم اما به نتیجه ای نرسیدم بنا شد که از آیت الله بهجت مشورت بگیرم که ایشان چند سطری برای من نوشتند که خیلی عجیب است.

پیش گویی آیت‌الله بهجت که محقق شد

آیت الله بهجت همان ابتدای نوشته خود تاکید کردند که اگر می دانی به گناه می افتی، ورود شما به مجلس حرام است. بعد هم می فرمایند ولی به مجلس بروید اما تلاش نکنید اول باشید، همیشه خودتان را دوم قرار دهید، به این دلیل که اگر زمینه عقب نشینی فراهم شد، بتوانید عقب نشینی کنید. جالب بود وقتی این سطور را برای آیت الله مصباح خواندم، ایشان فرمودند که صبر کن چند ماه دیگر در انتخابات دوم می‌شوی! آیت الله بهجت غیب می گوید و البته همین طور هم شد، بنده علی رغم اینکه اصلا احتمال نمی دادم اما در تهران بعد از آقای حدادعادل با آن همه سابقه و فعالیت دوم شدم.

آیت‌الله بهجت شأن نمایندگان را دانستن و عمل به خواسته های زعیم می دانست

اما در نوشته آیت الله بهجت یک نکته بسیار برجسته وجود داشت. ایشان تاکید کردند که در مجلس، وظیفه شما این است که خواسته های زعیم را بدانی و دقیقا به خواسته های او عمل کنی والسلام. منظور آیت الله بهجت هم از زعیم حضرت آقا است. ایشان شأن رفتن ما به مجلس را تحقق خواسته های آقا برشمردند نه چیز دیگر.

از منظر شیعه، فقط ولی فقیه حق مصلحت اندیشی را دارد که به آن "مصالح مرسله" می‌گویند. در فقه ما جایگاه مصالح مرسله به دست ولایت فقیه است نه کس دیگر. ما باید به مُرّ احکام و قوانین عمل کنیم و اگر بنا باشد تغییری انجام شود، باید از سوی مقام ولایت باشد؛ مثلا باید دست دزد بریده شود، هر کس كه می خواهد باشد، مگر آنکه مقام ولایت منع كند.

بنده همین مطلب آیت الله بهجت را خدمت آقا عرض کردم که آمده ام به مجلس تا خواسته زعیم را محقق کنم و در این زمینه خواهم ایستاد. احساس می کنم که بقیه دوستان هم حرف‌شان همین بود.

بعد هم آن متن 12 صفحه ای خوانده شد که در آن انتقادهایی از وضع مجلس و هیات رئیسه و اشکالاتی که در مجلس است و همچنین کارهایی که در مجلس لازم است، انجام شود مطرح شد تا در صورت صلاح‌دید راهکاری از سوی آقا بیان شود. صفحه آخر این مقاله هم در رابطه با همراهان رییس جمهور بود که دوستان نسبت با این جریان احساس خطر می‌کردند.

آقا این نوشته را نوشته ای عادلانه، شجاعانه و بی پیرایه توصیف و نسبت به آن ابراز رضایت کردند. نکات دیگری هم فرمودند. البته ایشان تاکید کردند که شما آرمانی فکر می‌کنید، بدانید که آرمان‌ها به طور کامل محقق نمی شود اما باید پای آرمان‌ها ایستاد تا به آن رسید. آقا در سخنان‌شان به نکاتی هم راجع به فتنه اشاره کردند.

بر مبنای قرآن فتنه یکی از سنت‌های الهی است و بالاخره رخ می‌دهد؛ چه بخواهید و چه نخواهید. "احسب الناس ان یترکوا ان یقولوا آمنا وهم لا یفتنون" آیا مردم خیال می کنند همین که بگویند ایمان آوردیم، ما می پذیریم و آنها به فتنه نمی افتند؟ قطعا مبتلا به فتنه می شوند. "و لقد فتنا الذین من قبلهم" قبلی‌ها هم به فتنه افتادند، شما هم مبتلا می‌شوید. "فلیعلمن الله الذین صدقوا و لیعلمن الکاذبین" تا معلوم شود چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ. این فتنه ها بالاخره ریزش دارد.

آقا در سخنان خود یک تحلیلی داشتند که این تحلیل مرا به وحشت انداخت. البته عین عبارت آقا در خاطرم نیست اما نقل به مضمون این است که ایشان با یادآوری فتنه سال 1378 اشاره کردند که این فتنه در عرض چند دقیقه تمام شد.

بنده یادم است که در آن زمان با هشدار مختصر فرمانده سپاه پاسداران وقت به وزیر کشور چند دقیقه ای موضوع جمع شد.

بعد آقا اشاره داشتند به فتنه اخیر که ده سال بعد از فتنه سال 78 روی داد که جمع شدن آن حدود یک سال به طول انجامید. در ادامه فرمودند که اگر 10 سال دیگر فتنه ای رخ بدهد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

خلاصه باید حواس‎مان باشد، وظیفه ما هم مشخص است همان نکته همیشگی رهبر انقلاب؛ بصیرت.

عبارت ایشان این بود که باید نورافکن بین آنها بیندازید. برای توضیح این مطلب آقا خاطره ای عرض می کنم. یک زمانی سقف خانه ما در قم ریخت و دست ما به خشت و گل بند شد. خانه ما در کوچه ای بن بست قرار داشت و تنها ما در آن کوچه بودیم. چهار چراغ در کوچه نصب کردم، بعد از چند روز دیدم که لامپ ها را شکسته اند. لامپ ها را عوض کردم دوباره شکستند، به خانواده گفتم بشارت می دهم که خانه ما را دزد می زند! چرا که شکستن این لامپ ها به کرات نمی تواند کار بچه ها باشد، این کار کسی است که روشنایی مزاحمش است و می خواهد در تاریکی به کارش برسد. جالب است که چند روز بعد خانه ما را دزد زد!

اگر دیدید که چراغ ها را می شکنند، بدانید که قصد سویی در سر دارند و حتما در تاریکی می آیند.

بعد از پایان این جلسه، دوستان احساس مسئولیت بیشتری کردند تا در محور ولایت و با ولایتمداری حرکت کرده و پای آن بایستیم. به نظرم کار درستی انجام می دهیم ان‌شاءالله خدا توفیق دهد بتوانیم آن طور که شایسته و بایسته است، از ولایت حمایت کنیم.

دوستان حواس‌مان باشد خدای نکرده اگر مشکلی پیش بیاید، بی شک ولایت‌مداران برنده خواهند شد و آنها که فقط شعار می دهند اما در عمل کارهای دیگری انجام می دهند، درمانده خواهند شد.

وسایت (ا.خ)نیزنوشت:

پیش بینی آقاتهرانی در مورد دزدی از خانه اش به تحقق پیوست 

احزاب و تشکل ها - سایت رجانیوز بادرج خاطره ای از حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی نوشت:

زمانی سقف خانه ما در قم ریخت و دست ما به خشت و گل بند شد. خانه ما در کوچه ای بن بست قرار داشت و تنها ما در آن کوچه بودیم. چهار چراغ در کوچه نصب کردم، بعد از چند روز دیدم که لامپ ها را شکسته اند. لامپ ها را عوض کردم دوباره شکستند، به خانواده گفتم بشارت می دهم که خانه ما را دزد می زند! چرا که شکستن این لامپ ها به کرات نمی تواند کار بچه ها باشد، این کار کسی است که روشنایی مزاحمش است و می خواهد در تاریکی به کارش برسد. جالب است که چند روز بعد خانه ما را دزد زد.
نوع مطلب : حرف درحرف  اجتماعی  نقد... 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
http://fiverca.strikingly.com/
دوشنبه 3 تیر 1398 03:34 ق.ظ

Amazing a good deal of awesome advice.
pastillas cialis y alcoho buy cialis sample pack cialis generico lilly prezzo cialis a buon mercato order a sample of cialis cialis et insomni recommended site cialis kanada click here cialis daily uk can i take cialis and ecstasy price cialis wal mart pharmacy
cialis patent expiration
یکشنبه 2 تیر 1398 11:41 ق.ظ

Amazing all kinds of very good facts.
free cialis cialis australia org cialis kaufen cialis 30 day sample purchasing cialis on the internet ou acheter du cialis pas cher trusted tabled cialis softabs low dose cialis blood pressure cialis pills price each cialis price thailand
cialis 40 mg online
شنبه 1 تیر 1398 08:58 ب.ظ

Many thanks, Ample postings!

what is cialis buy cialis online can i take cialis and ecstasy tadalafil tablets online prescriptions cialis online cialis cialis kamagra levitra cialis 5mg prix cialis generico cialis for bph
Cialis pills
شنبه 1 تیر 1398 04:06 ق.ظ

Wow a lot of great tips.
dose size of cialis prices for cialis 50mg cialis 30 day trial coupon prezzo cialis a buon mercato acheter cialis meilleur pri generic low dose cialis when can i take another cialis cialis 5mg billiger cialis without a doctor's prescription click now cialis from canada
Cialis generic
جمعه 31 خرداد 1398 12:10 ب.ظ

You definitely made your point.
cialis generique only now cialis 20 mg cialis price in bangalore cialis online holland chinese cialis 50 mg online prescriptions cialis get cheap cialis we choice free trial of cialis cialis professional from usa the best site cialis tablets
http://cifoli.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:31 ب.ظ

Terrific facts. Thanks.
buy generic cialis cialis para que sirve buy cialis generic cialis review uk cialis sale online acquistare cialis internet side effects of cialis cialis generic availability cialis 10mg prix pharmaci cialis preise schweiz
cialis great britain
پنجشنبه 30 خرداد 1398 01:07 ق.ظ

Lovely facts. Many thanks.
wow cialis tadalafil 100mg venta de cialis canada acquisto online cialis cialis tablets we like it safe cheap cialis cialis online holland cialis en mexico precio online cialis cialis kamagra levitra cialis generic tadalafil buy
cialis discount price
چهارشنبه 29 خرداد 1398 08:22 ق.ظ

Seriously quite a lot of awesome tips!
cialis generique enter site natural cialis cialis authentique suisse cialis for sale canadian cialis canadian cialis cialis daily new zealand cialis 5 mg schweiz cialis generico lilly generic cialis 20mg tablets
Online cialis
سه شنبه 28 خرداد 1398 10:06 ق.ظ

Great forum posts. Kudos.
order cialis from india generic cialis tadalafil cialis 20mg preis cf we recommend cialis info acquisto online cialis when can i take another cialis cialis herbs cialis pas cher paris acheter cialis kamagra cialis canada on line
Generic cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 06:51 ب.ظ

Many thanks. Very good stuff!
cialis prices tadalafil 20mg cialis 200 dollar savings card cialis generique 5 mg cialis 5 mg schweiz tadalafil generic we like it cialis soft gel cialis vs viagra achat cialis en europe cialis generika in deutschland kaufen
http://tdecinan.strikingly.com/
دوشنبه 27 خرداد 1398 03:48 ق.ظ

Thank you. Excellent stuff!
acheter cialis meilleur pri cialis for bph link for you cialis price cialis australian price deutschland cialis online chinese cialis 50 mg acheter cialis kamagra cialis sans ordonnance free cialis cialis 5 mg
Cialis pills
یکشنبه 26 خرداد 1398 02:22 ب.ظ

Nicely put, Kudos!
cialis en mexico precio how to buy cialis online usa side effects of cialis legalidad de comprar cialis sublingual cialis online cialis professional from usa buy brand cialis cheap can i take cialis and ecstasy we choice cialis uk cialis sicuro in linea
http://phentnenyl.strikingly.com/
جمعه 24 خرداد 1398 05:35 ق.ظ

Truly many of valuable information.
compare prices cialis uk ou trouver cialis sur le net generic cialis review uk cialis per paypa cialis venta a domicilio discount cialis generic cialis free cialis usa cialis online buy cialis uk no prescription
Generic cialis
پنجشنبه 23 خرداد 1398 03:26 ب.ظ

Nicely put, With thanks.
price cialis wal mart pharmacy cialis dosage recommendations bulk cialis cialis generico milano cialis tablets cialis 5 mg effetti collateral cilas the best choice cialis woman cialis tablets recommended site cialis kanada
cialis professional
پنجشنبه 23 خرداد 1398 01:52 ق.ظ

Great stuff. Many thanks.
acheter cialis kamagra cialis generique 5 mg cialis 5 mg effetti collateral click here take cialis cialis online cialis generique 5 mg buy online cialis 5mg cialis for sale in europa cialis generique 5 mg does cialis cause gout
cialisvie.com
سه شنبه 21 خرداد 1398 06:25 ق.ظ

Kudos, Ample material!

buy name brand cialis on line generic cialis 20mg uk cialis 5 mg scheda tecnica 200 cialis coupon india cialis 100mg cost click here cialis daily uk cialis generique cialis rezeptfrei achat cialis en itali side effects for cialis
http://cialisvie.com/
دوشنبه 20 خرداد 1398 01:12 ق.ظ

Nicely put, Thank you.
cialis uk cilas cialis soft tabs for sale cialis kaufen wo cialis billig cialis generico milano female cialis no prescription link for you cialis price cialis in sconto tadalafilo
http://cialisvie.com/
شنبه 18 خرداد 1398 07:13 ب.ظ

You've made your point!
cialis generic tadalafil buy purchasing cialis on the internet cialis canadian drugs link for you cialis price cialis professional yohimbe cialis rezeptfrei miglior cialis generico cialis en 24 hora sialis purchasing cialis on the internet
buy cialis online best price
پنجشنبه 15 آذر 1397 09:03 ب.ظ

Good posts. Regards.
what is cialis cialis dose 30mg cialis with 2 days delivery tadalafil generic sublingual cialis online cialis rezeptfrei canada discount drugs cialis low dose cialis blood pressure cialis kaufen bankberweisung generic cialis tadalafil
buy cialis medication
پنجشنبه 15 آذر 1397 01:31 ق.ظ

Regards, Very good information.
cialis soft tabs for sale opinioni cialis generico legalidad de comprar cialis female cialis no prescription cialis rckenschmerzen cialis reviews cialis professional from usa i recommend cialis generico prix de cialis cialis farmacias guadalajara
Online cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 09:06 ق.ظ

You actually expressed it very well!
cialis alternative cialis farmacias guadalajara india cialis 100mg cost cialis great britain wow cialis tadalafil 100mg cialis for sale in europa cialis for sale in europa cipla cialis online cialis free trial cialis super acti
buy cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 09:33 ب.ظ

Kudos, Valuable stuff.
we use it 50 mg cialis dose cialis tablets interactions for cialis click now cialis from canada cialis y deporte cialis 5mg cialis kaufen bankberweisung we use it 50 mg cialis dose cialis for sale safe dosage for cialis
Online cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 10:43 ق.ظ

With thanks, An abundance of content.

weblink price cialis cialis efficacit click here cialis daily uk prezzo cialis a buon mercato estudios de cialis genricos female cialis no prescription cialis canadian drugs 40 mg cialis what if i take viagra or cialis how much does a cialis cost
buy cialis online safely
دوشنبه 12 آذر 1397 11:00 ب.ظ

Excellent forum posts. Thanks!
cialis en mexico precio achat cialis en europe 5 mg cialis coupon printable cialis 5 mg effetti collateral usa cialis online can i take cialis and ecstasy only best offers 100mg cialis where cheapest cialis dosagem ideal cialis how to purchase cialis on line
buy cialis online us pharmacy
دوشنبه 12 آذر 1397 10:10 ق.ظ

You said it perfectly.!
cialis for sale south africa cialis alternative click now buy cialis brand cialis diario compra cialis prezzo in linea basso cialis purchasing buy generic cialis non 5 mg cialis generici cialis generique precios cialis peru
Buy cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 10:27 ب.ظ

With thanks, Loads of advice.

buy cialis online legal cialis for bph where do you buy cialis cialis side effects dangers click now cialis from canada cialis pas cher paris cialis for sale in europa cialis tablets free generic cialis cialis generique 5 mg
buy tadalafil
یکشنبه 11 آذر 1397 09:31 ق.ظ

Very good write ups. Cheers.
generic cialis soft gels cialis 20 mg cut in half buy brand cialis cheap cialis online nederland does cialis cause gout cialis patent expiration cialis 20 mg callus cialis dosage amounts cialis 5mg prix
buy cialis no rx
شنبه 10 آذر 1397 10:40 ب.ظ

Amazing tons of excellent information!
cialis wir preise cialis qualitat cialis rezeptfrei buy cialis online cheapest how to purchase cialis on line only now cialis 20 mg buy cialis online legal cialis australia org generic cialis review uk cialis 20 mg
Cialis canada
شنبه 10 آذر 1397 09:22 ق.ظ

Cheers. I enjoy this.
cost of cialis cvs cialis generika in deutschland kaufen cialis name brand cheap wow cialis 20 cialis 5 effetti collaterali cialis generika cialis en mexico precio cialis rezeptfrei cialis for bph tadalafil 20 mg
buy cialis online cheap
جمعه 9 آذر 1397 10:06 ب.ظ

Whoa loads of great information.
generic cialis at walmart cialis en mexico precio 40 mg cialis what if i take cialis et insomni side effects of cialis cialis side effects dangers generic cialis 20mg uk where to buy cialis in ontario get cheap cialis cialis generic
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo