تبلیغات
سلام66(فرشتو) - هنوز زود است...

سلام قولا من رب رحیم - خوش آمدید

هنوز زود است...

نویسنده :سید
تاریخ:سه شنبه 22 شهریور 1390-05:31 ب.ظ

بگذاریدیه 30سال دیگه بگذرد آقایان هیئت رییسه محترم مجلس! وبعد،از رییس مصلحت نظام تقاضا کنیدکه: "طرح رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان و کارگزاران نظام را خارج از نوبت بررسی کند."

خودتان که اذهان داشته اید، نوبت بررسی طرح ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسیار طولانی است.

پس لطفا عجله نکنید:زیراکه:

1-عجله کارشیطان ست...

2-سرآقایان بخاطرمسائل مهمترگرم ست...

3-مگرنمی دانیدکارد،دسته خودش رانمی برد...

4-بیش از3سال ست  که این طرح درتشخیص مصلحت خاک می خورد،شما چراحالاخواهان براه انداختن گردوخاک هستید !؟

5-مجلسیان رابهترآنست که مصلحتیان رادراین موردبه عجله نیندازند،زیرامصلحتیان رامصلحت چنانست که ضرری دامن عزیزی رانگیردواین صبری ایوبانه طلب می کند.پس حضرات رابه عجله نیندازیدتا دستپاچانه بعدازآن دست به چانه شوند.....

6-دراین طرح مگرچه دست آوردی برای آقایان خادم به دین وملت داردکه شما درتصویب آن عجله دارید...!!؟

7- ازآنجا که مجلسیان محترم، مصوبه مجلس هفتم رادرپایان دوره هشتم پی گیری می کنند.وهمه میدانندکه این فقط برای اجرای قانون وعدالت ست (!)  وربطی  هم به تبلیغات ورای گرفتن ندارد!،مصلحتیان نیزآموخته اندکه برای اجرای عدالت وحقوق مردم عجله بخرج ندهند تاخرجی بهرملت تراشیده نشود! وگردعمی برچهره مبارک مسئولی وکارگزاری ننشیندکه این عین.....

8-عزیزان خادم بدین وملت ! ازقدیم گفته اندگرصبرکنی زغوره حلواسازی ،پس صبرکنید ، وحلوای طلایی دربرج میلادصرف کنید.که این ملت زشکر هم حلوانسازندچه رسدبه غوره....

9- مردم که به اندازه کافی سرشان گرم است،پس برای احرای عدالت خیلی بخودزحمت ندهبد،ازفتنه وانحراف واصلاح واصول بگویید، و هنوززوداست که ازفسادوحساب وکتاب بگویید،زیرانفخ صورندمیده....

 علی لاریجانی به رییس مصلحت نامه نوشت یامی نویسد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مجلس برای تصویب طرح رسیدگی به اموال کارگزاران نظام گفت: اگر چه ریاست مجلس به صورت شفاهی از آیت الله رفسنجانی در خواست کرده که بررسی این طرح در اولویت قرار گیرد، این تقاضا کتبا نیز به مجمع ارسال خواهد شد.

محمد دهقان در گفتگو بامهر با اشاره به مسکوت ماندن طرح رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان و کارگزاران نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: طراحان این طرح جمعی از نمایندگان مجلس هفتم شورای اسلامی بودند.


وی با اشاره به اینکه طرح رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان و کارگزاران نظام در مجلس هفتم شورای اسلامی به تصویب رسید اما در شورای نگهبان رد شد گفت: شورای نگهبان این مصوبه مجلس شورای اسلامی را بر اساس ماده 143 قانون اساسی حصری تلقی کرد و معتقد بود با تصویب این قانون قوه قضائیه تنها می تواند دارایی رهبری، رئیس جمهور و وزیران را بررسی کند و امکان بررسی اموال سایر مسئولین وجود ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس هشتم سعی کردیم ابهامات شورای نگهبان رابر طرف کرده و اعلام اموال مسئولان را از شرایط تصدی مسئولیت ها قرار دادیم.

دهقان با اشاره به اینکه ریاست مجلس شورای اسلامی مفاد این طرح را به اطلاع مقام عالی رتبه نظام رسانده و ایشان از طرح رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان و کارگزاران نظام ابراز رضایت کرده بودند افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز پس از ابراز رضایت ایشان با آرای قاطع طرح را مجددا در صحن علنی مجلس به تصویب رساندند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح مجددا از طرف شورای نگهبان رد شد و با اصرار مجلس شورای اسلامی به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد.

دهقان با تاکید بر اینکه این طرح 3 بار در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و بالاترین حجم کارشناسی روی آن صورت گرفته است از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست هر چه سریع تر بررسی این طرح را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه مسئولین باید بدانند که اموال و دارایی هایشان تحت نظارت قوه قضائیه است افزود: اینگونه قوانین بازدارنده بوده و به معنای فاسد بودن مسئولان نظام نیست.

دهقان با اشاره به اینکه در اکثر کشورهای جهان نوعی رژیم نظارتی بر اموال مسئولان در حال اجرا است که از علل مهم سطح پایین فساد در این کشورهاست گفت: در جمهوری اسلامی نیز فساد اداری در سطح پایینی قرار دارد اما در کشور اسلامی نباید هیچ فسادی وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: از مجمع تشخیص مصلحت نظام تقاضا داریم طرح رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان و کارگزاران نظام را خارج از نوبت بررسی کند زیرا نوبت بررسی طرح ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسیار طولانی است.

دهقان با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی کنوانسیون رفع فساد را به تصویب رسانده است گفت: طرح رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان و کارگزاران نظام نیز در راستای همین کنوانسیون بوده و یکی از ملزومات پیوستن به این کنوانسیون است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که مردم متوجه شوند که بر مسئولان نظام نظارت وجود دارداعتماد آنها به مسئولان افزایش می یابد.

وی با اشاره به اولویت جنبه های پیشگیری از فساد این طرح اظهار داشت: اجرای این طرح وجه الهام بخش جمهوری اسلامی را در سطح بین المللی در مبارزه با فساد افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز پیش از این با بررسی نحوه رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان و مقامات سیاسی‌حکومتی در کشورهای دیگر اعلام کرده است: افشای اموال و دارایی مسئولان به عنوان یک راه حل موثر در امر مبارزه با معضل فساد در همه کشورها پذیرفته شده است.

دفتر مطالعات حقوقی این مرکزضمن بررسی نحوه رسیدگی به دارایی مسئولان و مقامات عمومی در کشورهای مختلف جهان تصریح کرد که افشای اموال و دارایی‌ها به عنوان راه‌حلی موثر در امر مبارزه با معضل فساد در همه کشورها پذیرفته شده است و«کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه فساد» نیز مهر تاییدی بر این مدعاست .با اصرار مجلس بر مصوبه پیشین خود، طرح رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان نظام علی​رغم نظر مخالف شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد.

نخستین ایراد شورای نگهبان به دامنه شمول اصل 142 قانون اساسی معروف به اصل «از کجا اورده​اید» بود. چون در طرح مجلس علاوه بر رهبری و رئیس​جمهور و اعضای هیات دولت، مسئولان دیگری را در دستگاه قضا و کلیه اعضای قوه مقننه را نیز شامل می​شد.

کمیسیون قضایی در نظر گرفته بود که ارائه لیست اموال مسئولان و همسر و فرزندان تحت تکفل آنها، به عنوان شرط استخدام در نظر گرفته شود تا ایراد شورای نگهبان رفع گردد. نمایندگان به این اصلاحیه رای دادند و مصوبش کردند.

دومین ایراد شورای نگهبان به این بود که مجلس نمی​تواند برای دستگاه​های تحت نظارت رهبری، قوانین الزام آور تصویب کند.

کمیسیون قضایی این ماده را اینگونه اصلاح کرده بود که افراد منصوب مقام معظم رهبری ، با اذن ایشان موظفند دارایی خود، همسر و فرزندان خود را قبل و بعد از خدمت به مرجعی که معظم‌له تعیین می‌کنند، ارائه دهند. این اصلاحیه نیز مصوب شد.

بر اساس طرح مذکور، مسئولان مشمول باید فهرست اموال و دارایی خود،‌ همسر و فرزندان تحت تکفل خود را طبق اظهارنامه​ای که دستگاه قضا تنظیم می​کند، به قوه قضاییه ارائه دهند. این فهرست باید کلیه اموال غیرمنقول و حقوق متعلق به آنها، مطالبات و دیون، سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار، موجودی حساب‌های مختلف در بانک‌ها، موسسات مالی اعتباری و نظایر آنها و هرگونه منبع درآمدی دیگر و اموال منقول با ارزش را باید شامل شود. مسئولان مربوطه باید هر چهار سال یک بار یا در پایان دوره (اگر از چهار سال کمتر باشد) تغییرات صورت دارایی​های مذکور را نیز ارائه دهند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Foot Issues
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:55 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts on هنوز. Regards
مهتاب
پنجشنبه 24 شهریور 1390 02:16 ق.ظ
مطلب زیبایی بود. زیبا نه از جهت امری که واقع شده یا صبر جمیلی که خدا به بنده های مجلسی و مصلحتی عنایت کرده!! از جهت طنازی که بکار بردید آقا سید
ما هم که ملت صبوری هستیم و گرفتاری آقایان دولتی را و بی حالی و خستگی سلول های خاکستری حضرات مصلحتی را می فهمیم و انتظارمان را هم جهت با عمر نوح ایشان تنظیم کردی ایم و حالا حالا ها دنبال نتیجه را نمی گیریم!
برقرار باشید بزرگوار
پاسخ سید : سلام
لطف دارید...
ازحسن ظنتان ممنونم
بقول شما انتظارراباعمرنوح ایشان تنظیم کردن بهترین کارست.
موفق وسالم باشید
ستاره بود
چهارشنبه 23 شهریور 1390 05:38 ب.ظ
سلام
پس دوست داشتن ها باید مکانزیم دقیقی داشته باشد و طیق فرمایشات شما،دوست داشتن دلیل می خواهد و دلیل محکمی هم باید بخواهد که قلب انسان آشغال دونی نیست...
پاسخ سید : سلام
اجازه دهیدبه زبان دیگه ای بگویم
انسان اصولادونوع گرایش دارد،1- فطری 2-غریزی
حق طلبی زیباخواهی و...و...ازگرایشهای فطری ماست ودوست داشتن آنچه که فطرت امضاءکرده،مقدس است آنگونه که شما حق رادوست داریدو...
نوع دوم دوستیهای غریزی ماست ماننددوست داشتن فلان غذایادوست داشتن فلان سلیقه و...
بنابراین میلها وگرایشها وبه تعبیری دوست داشتنی ها یی که جنبه میل وهوس و...دارداینها بیشتررنگ غیرفطری دارندوالااینگونه نبودکه کسی امروزبافردی دوست می شودوفردااین دوستی رابهم می زند.
دوستی برمبنای فطرت هرگزبه کینه وجدایی ودشمنی نمی انجامدزیراهرگزشما ازحق بیزارنمی شویدوهرگززیبایی راسرزنش نمی کنید....
پس باید ببینم وقتی ازدل حرف می زنیم منظورمان همان منبع فطری ماست یامیلهای غریزی وشهوانی ماست...
گفتم که ما عادت کرده ایم یاشایدهم کلمه دیگری پیدانکرده ایم ودرموردهرچیزوهرکس فورادوست دارم ودوست ندارم بکارمی ببریم،واین نداشتن اصطلاحات دقیق درزبان ما ،نمی توانددلیل آن باشدکه ماگرایشهای آدمی رایکجورببینیم وهوس ودوست دخبروپسررا وحق ومادروخداراو...و...راازیک زاویه لحاظ کنیم.دوست داشتن حق کجاودوست داشتن یک کتاب تحریک کننده هوا وهوس کجا!!؟
دوستیهای غریزی قدشان به استواری ومحکمی دوستی های فطری هرگزنمی رسد...
میل ،اشتهاء،دوستی،عشق ،حب ،اشتیاق ،هیمان ،مراتب مختلف دوست داشتن است
اما میل کجا ودوستی فطری کجا11؟هوسهایی که عشقش می نامندکجا،وعشق واقعی که انسان رابه شوق وهیمان وامی داردکجا...!؟
آنکه هوس می افزایدکجا !؟وآنکه دل می برد وعشق می زایدکجا...!؟
- متاسفم که بگویم امروزه کلمه زیبای عشق که کمال یافته ی دوست داشتن است مانندآدامس دردهن هربچه مدرسه ای افتاده است ونام هوی وهوسش راعشق می گذارد....
قامت رعنای عشق دردسترس هراهل هوسی نخواهدافتادآنچه من وتومی بینیم جز
استفاده ابزاری ازاین کلمه مقدس نیست .
حرفم راباورنداری ،انانی راببین که بقول خودشان باعشق آغازکردندزندگی راولی دعواودادگاه افتاددربین وآخرکارشان.
بگذاربگویم دوست داشتن وعشق، دوکلمه ای هستندکه ماآدمها بدجوری به آنهاجفاکرده ایم....
ان شاءالله که این چندجمله حق مطلب رااداکرده...
سالم باشید
ستاره بود
چهارشنبه 23 شهریور 1390 03:25 ب.ظ
سلام
من نمی گم که دوست داشتن دلیل نمی خواد و تا حالا نشنیدم و از قدیم چی میگن و نمی گن و کاری ندارم...دفتر خاطرات ها پره از این مطالب که بی بهانه در خاطرم هستی...شاید دوست داشتن همین باشد و غیره..
یعنی فطرت انسان اینجوریه که همین جوری بی دلیل بعضی ها رو دوست داره؟؟!!...اگه از فطرت،منظورتون غریزه است،منم قبول دارم...ولی فطرت و باور نمی کنم که این قدر الکی و کیلویی باشه...
مثلا طبیعیه که یه آدم هم مامانش و دوست داشته باشه،هم خدا رو،هم آنجلیناجولی،هم حضرت زینب،هم کریستیانو رونالدو،هم دختر همسایه،هم فرزاد حسنی،هم مداحی،هم آهنگای راک،هم زنش و هم دوست زنش،هم مجله های س-ک-س-ی هم قرآن،هم......؟؟؟!!!1
به نظر من کسی که همزمان همه ی اینارو دوست داره،باید تو آدمیت خودش شک کنه...
من همیشه تو رسوندن منظورم از همون دوران ابتدایی مشکل داشتم...اگه باز منظورم و متوجه نشدین،یقین بدونین مشکل از منه...
راستی من 23 سالمه...
به هر حال منم از شما ممنونم که وقت میذارین و جواب میدین و نظر میذلرین...
و همچنین شما هم موفق باشید...
پاسخ سید : سلام
اولادوست داشتن راتاچه معنا کنیم..
بعضی آنچه غریزه فرمان می دهدرادوست داشتن می نامندوبعضی برهوسشان وبرخی ها درمقابل کینه وبیزاریشان وبرخی ها...وبرخی ها...
-بنده فطرت را وغریزه رادوچیزمی دانم.
نه دوستیها ونه دوست داشتنی ها ازیک سنخ نیستندکه یک جکم کلی بتوان برای آن داد....بحث دراین موردبه درازمی کشد.
بطورمثال دردوستی ، ریا،پشیمانی زشتی خیانت،و...خلاصه آنچه ضدقطرت ست راه ندارد...
خیلی ازما آدمها عادت کرده ایم چیزهایی که هوس مارا و...ارضاء می کند نام آنرادوست داشتن گذاشته ایم .درصورتیکه دوست داشتن مقدس ترازآن است که آلوده به نفاق وریا ودوزوکلک باشد...حرف زیاداست.
اینطورکه معلومه بنده گویا حدوددوبرابرشما سن دارم ،لذاشما وقت کافی داریدکه به خیلی غلامتهایی که درذهنتان ست برسید،مرورزمان ،تجربه و.مطالعه واندیشیدن و...انسان رابه مجهولاتش می رساندوبقول بوعلی سیناراه برای دانسته شدن کسانی که می خواهندداناشوندبازست.
وبنده مطمئنم درآینده حساسیتهای شما به حقیقتهایی منجرخواهدشدکه خیلی پخته تر وکاملترازاکنون خواهدبود وبه آرامشی می رسیدکه درپس آن باغیست ازگلهای دانایی وآنوقت اگراهلش باشیددرحدتوان رازهایی راخواهیددیدکه خیلی هایامنکرآنندویاجاهل نسبت به آن که قلیلا مایتفکرون....
راستی بین میل واشتهاءودوست داشتن زیاداست .اما ماایرانیان عادت کرده ایم برای همه اینهانام دوست داشتن بگذاریم.....
اگرکافی نیست بازهم بگویم..
سالم باشید

مشق شب
سه شنبه 22 شهریور 1390 11:15 ب.ظ
salam matlab bahali bud!
پاسخ سید : سلام
آخه دنیا ،دنیای باحالیه...
بعضی ها حال می گیرن
بعضی ها حال می برن
اونهایی که اهل گرفتن وبردن نیستن ،حال میدن دیگه...

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo